Агро-КонтиненЗолотой Век5 - 4
FelicitaБонус6 - 3
НикмаЕвростандарт3 - 1

«АРПІ Запоріжжя» поступається в стратегічно важливому матчі «МКВ»

Підопічні Олега Зозулі, провівши два абсолютно різних за настроєм тайму, на домашній арені не зуміли переграти «обезголовлений» одеський колектив.

31.03.2018
Запоріжжя. ДС «ЗАС».

Футзал. Чемпіонат України (перша ліга).

Другий етап. 3 тур.

«АРПІ Запоріжжя» - «МКВ» (Одеса) 1: 2 (0: 1, 1: 1)

«АРПІ Запоріжжя»: Гурко, Байдак (нв), Оліщук, Ессаргіні, Сауді, Почебут, Будин, Чуднов, Огнистий, Трубаров, Дубич (нв), Городецький, Литвиненко (нв)

Головний тренер: Олег Зозуля

«МКВ»: Чумак, Гай, Златов, Моторний, Йапарама, Кочевенко, Опарівській, Варванец, Гнатенко, Заєць

В.о. головного тренера: Антон Гай

Ж.карточкі: Сауді (20), Ессаргіні (26) - Моторний (20), Йапарама (29)

Голи: Сауді (40) - Опарівській (15), Йапарама (36)

Арбітри: Сергій Черноусов (Херсон), Роман Повх (Херсон), Ігор Дудинов (Дніпро)

Хронометрист: Володимир Бєляєв (Запоріжжя)

Інспектор: Сергій Тулепов (Кременчук)

Розвиток рахунку: 0: 1 - 0: 2, 1: 2

Для того щоб порадувати своїх уболівальників у гравців «АРПІ Запоріжжя» було практично все необхідне: повноцінний склад, детальне уявлення про сильні та слабкі сторони суперника, переконлива перемога в рамках попереднього туру, та й, власне, рідні трибуни. До виграшних моментів також можна сміливо віднести усічений заявочний список одеситів, і важливий фактор - відсутність біля керма досвідченого наставника Романа Смирнова, який буквально за кілька днів до звітної зустрічі повідомив про зміну тренерської прописки. Добре відомий запорізьким шанувальникам зального футболу гравець і тренер перебрався в польську «Екстракласи», де покликаний допомогти «Погоні» з Щецина зберегти прописку в елітному дивізіоні.

Як виявилося, нашій команді не вистачило головного - психологічної готовності до одного з ключових поєдинків вирішальної фази чемпіонату. Чим це обернеться надалі - покаже час, але при перемозі в сьогоднішньому поєдинку у запорожців турнірна розкладка могла б чітко відрізнятися в виграшному світлі від опонентів.

Почали команди дуже бадьоро. На другій хвилині стрімка «контра» у виконанні Оліщука з Почебутом могла  закінчиться взяттям воріт «МКВ», але переграти воротаря одеситів нашому найкращому бомбардирові не вдалося. А в атаці у відповідь Моторний на пару з Йапарамой ледь не занесли м'яч у ворота Гурко. Благо Іван чітко змахнув м'яч буквально з «стрічки».

У дебютній «раскачці» запорожці ще створили пару напівмоментів за участю Огнистого і Чуднова, а потім на 6 хвилині забійний шанс при виході «1 в 1» представився Ессаргіні. На жаль, всі епізоди завершилися нічим. Що привело  помітного спаду ігровий ініціативи в діях нашої команди в подальшому - головне питання, з яким слід розібратися найближчим часом. Зменшивши оберти і відверто не дограючи до кінця в окремо взятих епізодах, господарі втратили пильність, чим не забув скористатися зіграний тандем в особі Гая і Йапарами. Перший видряпав м'яч у Почебут і зігравши через Опарівським, відправив в «відрив» Йапараму. Удар у Колінса був неточним, але реакція з тренерського містка «АРПІ Запоріжжя» пішла без затримки. Надія, що господарі заграють більш задерикувато і впевненіше після раннього тайм-ауту, не виправдалася. Навпаки, запорожці пропустили. Халатністю в центрі поля Трубарова на 15 хвилині чітко скористався Йапарама. Коллінс відібравши м'яч, відпасував на Моторного, а той чітко стрельнув на дальню стійку воріт, куди на всіх парах мчав Опарівський - 1: 0. Одесити беруть, здавалося б, не зовсім логічний тайм-аут, тим самим, заспокоївши підскочивший градус напруги в грі.

Загострення в матчі почало проявлятися за дві хвилини до перерви, коли господарі по справжньому взялися за справу і варто визнати були близькі до успіху. Напруга досягла критичної позначки вже по завершенню ігрового часу тайму - не впоралися з хвилюванням Сауді з Моторним. Команди ледь не кинулися в рукопашну, але херсонський арбітр Сергій Черноусов спритно «виписав» призвідцям по «гірчичнику» і відправив гравців в роздягальні.

Набагато цікавіше виглядали запорожці після перерви, але ось з реалізацією сьогодні реально було туго. Моментів гравці «АРПІ Запоріжжя» створили на пару матчів, проте пробити Миколи Чумака ніяк не вдавалося. Воротаря одеситів розстрілювали в упор, з дальньої дистанції - без шансів. А ось у гостей сьогодні був явно їх день. Крапку в поєдинку на 35 хвилині міг поставити капітан «МКВ» Антон Гай. Благо, після його підступного «парашута» за спину Гурко, м'яч влучив у поперечину. А ось через хвилину вже не пробачив запорожців Йапарама. Двічі поспіль обігравши Почебут Коллінс зумів пробити нашого воротаря, відправивши м'яч у дальній кут - 2: 0. Тайм-аут «АРПІ Запоріжжя» і Олег Зозуля вирішив, що час ризикувати, кинувши в бій додаткового гравця. Забити господарі зуміли, але тільки ось це сталося аж надто пізно - за 29 секунд до завершення ігрового часу. Хоча заключних секунд вистачило для того щоб ще двічі підняти на ноги більшу частину глядачів. Однак знову відзначитися Сауді, і забити Почебуту, так і не вдалося. У підсумку 1: 2 і запорожці значно загострюють подальший сценарій фінальної частини чемпіонату.

Антон Гай (капітан «МКВ» (Одеса)):

«Ми давно цю команду не обігравали, і сьогодні налаштувалися як на останній шанс. І завдяки надзусиллям всієї команди, в тому числі запасних, ми зуміли досягти позитивного результату. За нас сьогодні багато переживали. Переживали в Одесі, переживали в Польщі, куди поїхав працювати наш головний тренер, переживав наш президент. Емоцій багато, ми дуже задоволені! »

Олег Зозуля (головний тренер ФК «АРПІ Запоріжжя»):

«Хочу привітати команду «МКВ »з перемогою. Щодо нашої гри, то ще до початку матчу в роздягальні було видно, що у хлопців не читається енергії і «заведення». На мою думку, одесити сьогодні практично сьогодні нічого не зробили для переможного результату, а їм виграти допомогли ми самі. Ми допустили дві помилки, які суперник зміг реалізувати.

Ми провалили повністю перший тайм, під час якого вболівальники не побачили ні агресії, ні бажання гравців. Команда «села» на захист і чекала шансу контратак. Перед перервою за дві-три хвилини включилися в гру, створили моменти, а в другому таймі маючи гольові ситуації, м'яч просто не йшов у ворота. Трагедії робити не будемо, хлопцям потрібно все переосмислити. Завтра надамо гравцям вихідний, а з понеділка зробимо аналіз помилок і продовжимо підготовку до майбутнього матчу з «Віза-Вторма». »