ВыборАтлетико6 - 2
ПрогрессКолос Кушу3 - 6
СпартакMPS.ZP.UA0 - 1

Львівська «Енергія» - володар Кубку України-2018

Фінал Чотирьох Кубку України 2017/2018 відбувся у Запоріжжі на найвищому організаційному рівні, а фінальна гра стала справжньою окрасою українського футзального сезону.

Першу півфінальну пару Кубка України волею жереба утворили «Ураган» та господарі турніру «АРПИ Запоріжжя», які у цьому протистоянні були номінальними гостями.

На чвертьфінальній стадії підопічні Максима Павленка подолали бар’єр у вигляді чинного чемпіона Екстра-ліги – херсонського «Продексіма», натомість переможці регулярного чемпіонату зони «Схід» у Першій лізі двічі переграли «Кардинал-Рівне».

Старт звітного матчу був дуже подібним на другу зустріч між івано-франківцями та командою Карлоса Барбози. Два надзвичайно швидкі м’ячі «ураганівців» стали запорукою успіху для восьмої команди регулярного чемпіонату. Спочатку Ігор Корсун, а потім Андрій Сімка вже до 5-ої хвилини встановили на табло рахунок 2:0. Ближче до середини тайму колективу Олега Зозулі вдалося відсунути загрозу від власних воріт і почати створювати загрозу біля воріт Іваняка. Чудову нагоду перед самісінькою перервою мав Максим Почебут, але наблизитися до суперника у рахунку запоріжці не зуміли.

У другій двадцятихвилинці «АРПИ Запоріжжя» сподівався наздогнати суперника без застосування п’ятого польового. Обопільно гострий другий тайм змусив у поті чола працювати як Івана Гурка, так і Євгена Іваняка. Наприкінці зустрічі Олег Зозуля все ж спробував врятувати долю поєдинку за допомогою використання зайвого польового гравця. Однак, вже у другому кубковому протистоянні поспіль суперник команди Максима Павленка за це поплатився. Микола Микитюк та Петро Шотурма ще двічі вразили порожні ворота «АРПИ Запоріжжя. Як підсумок, 4:0 – «Ураган» стає першим фіналістом Кубка України.

ПОВНА ФОТОГАЛЕРЕЯ МАТЧУ

ВІДЕООГЛЯД МАТЧУ

КОМЕНТАРІ ПІСЛЯ МАТЧУ

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «АРПИ Запоріжжя» (Запоріжжя) – 4:0
Голи: Корсун (3), Сімка (5), Микитюк (38), Шотурма (39)
Попередження: Зварич (10) – Почебут (10), Будін (21)

До матчу, мабуть, багато хто вважав, що «Енергія» має виграти у «Альтернативи» легко і невимушено. Однак, це твердження було спростовано вже на 2-й хвилині матчу, коли Атаманенко несподівано для всіх відкрив рахунок. Безумовно, для багатьох такий розвиток подій був несподіванкою. Окрім, мабуть, наставника «Альтернативи» Миколи Костенка. Він одразу побудував гру своєї команди від оборони. І це не було дивиною, оскільки в цьому розіграші Кубку України кияни запам’яталися саме дисциплінованою грою в обороні. На це була зроблена ставка і тепер, і вона себе виправдовувала. Окрім того, надійно грав у воротах Шульга. Разом з тим, столичні футзалісти іноді тривожили львівських опонентів своїми контратаками. Тому, Кардашу час від часу доводилося вступати у гру. Однак, разом з тим, «енергетикам» треба було якомога скоріше забивати у відповідь, якщо вони не хотіли сенсаційно вилетіти за крок до фіналу. Тому, вони часто грали через «стовпа», застосовували силову манеру ведення гри, сподіваючись, що захист «Альтернативи» все-таки не витримає. Кияни, варто їм віддати належне, тримались довго, але незадовго до перерви Танському все-таки вдалося зрівняти рахунок. Фактично це був «гол у роздягальню» для підопічних Миколи Костенка. Тому, в психологічному плані це був дуже важливий момент.

Після цього гравцям «Альтернативи» важливо було не випустити з рук кермо гри, щоб надалі мати шанси на прохід у фінал. Але другий гол Танського на початку другого тайму трохи сплутав карти столичним футзалістам. Тепер їм треба було відіграватись, але одна справа – робити це у матчах чемпіонату Києва, а інша – у грі з командою Екстра-ліги. Однак, варто віддати належне номінальним господарям поєдинку, які намагалися змусити Кардаша капітулювати. У кількох епізодах голкіпер «Енергії» виручив свою команду. До того ж, в одному моменті йому допомогла штанга. Але Шульга вступав у гру трохи частіше, тому що «Енергія» прагнула розвинути свою перевагу. І на 35-й хвилині їй це вдалося зробити завдяки голу Федюка – 3:1 на користь «Енергії». Знову гол капітана «Енергії» фактично став найважливішим для львівської команди. Однак, практично тут же Бич відквитав один м’яч, і це стало гарантією дуже захоплюючої кінцівки.

А тут ще, як на гріх для вболівальників «Енергії», у їх улюбленої команди виникли проблеми з лімітом командних фолів. І на 38-й хвилині це зіграло з львів’янами злий жарт, коли у їх ворота був призначений 10-метровий. Однак, Атаманенко змарнував реальну нагоду зрівняти рахунок – Кардаш парирував удар 17-го номера «Альтернативи». Після цього Макєєв виходив п’ятим польовим, але розіграш зайвого гравця теж не дав дивідендів. І це призвело до поразки «Альтернативи». Однак, це – поразка, за яку не має бути соромно київській команді. Підопічні Миколи Костенка дали серйозний бій «Енергії» та покинули «Фінал чотирьох» з високо піднятими головами.