Финал
2018-04-25
Колесо-ЦентрНикма3 - 5

"АРПИ Запоріжжя" в чвертьфіналі Кубка України

Розписавши бойову нічию з рахунком 3: 3 (1: 1) в повторному матчі 1/8 фіналу з київської "Манзаной-2", підопічні Олега Зозулі та Едуарда Босенко за сумою двох зустрічей крокують далі в розіграші другого за значущістю трофею.

17.01.18

Запоріжжя. ДС «ЗАС».

Футзал. Кубок України.

1/8 фіналу. Друга гра.

«АРПІ Запоріжжя» - «Manzana-2» (Київ) 3: 3 (1: 1, 2: 2)

«АРПІ Запоріжжя»: Гурко, Ушаков, Оліщук, Будин, Ессаргіні, Сауді, Трубаров, Почебут, Огнистий, Городецький, Фіде, Дубич, Литовченко

Головний тренер: Олег Зозуля

«Manzana-2»: Негелі, Петров, Аксьонов, Бровко, Демиденко, Мельник, Нестерук, Пекній, Сандецкий, Степаненко, Войтенко, Шайдюк

Головний тренер: Віталій Мельник

Ж. картки: «Manzana-2» - Степаненко (16), Пекній (16)

Голи: Оліщук (15), Почебут (21), Гурко (39) - Нестерук (19, 24), Почебут (28 аг)

Розвиток рахунку: 1: 0, 1: 1 - 2: 1, 2: 2, 2: 3, 3: 3

Арбітри: Сергій Черноусов (Херсон), Святослав Ключник (Миколаїв), Ігор Дудинов (Дніпро)

Хронометрист: Володимир Бєляєв (Запоріжжя)

Інспектор: Ігор Бик (Харків)

Перша гра - 4: 3 (3: 1) на користь "АРПИ Запоріжжя".

Нерв гри відчувся вже в самому дебюті, коли після розіграшу м'яча господарями не порозумілись досвідчений Оліщук і наш капітан Андрій Огнистий. Після цього Оліщук недопрацював в персональній опіці з Євгеном Шайдюком і дав можливість супернику небезпечно пробити. Почебут в «контрі» пошкодував передачу для свого партнера, але не зміг обіграти воротаря. Це, по суті, всі небезпечні моменти, які трапилися за п'ять стартових хвилин.

Не так уже й їх було багато і за черговий п'ятихвилинний відрізок матчу. Проте, два епізоди у виконанні господарів по справжньому оживили трибуни. Спершу розкішний шанс для взяття воріт надав партнеру Фіде, який повернувся до складу. Зіузіу відвантажив передачу в штрафну Оліщуку, але м'яч після удару Олександра зрадницьки влучив у поперечину. Через три хвилини на правому фланзі добре відпрацював Ессаргіні, але Почебут отримавши пас та перебуваючи перед Володимиром Негелі пробив вже зовсім нехитро. В продовження облоги воріт киян Почебут після розіграшу кутового потужно вдарив здалеку - трохи не вистачило влучності. Гості відповіли далекої артилерією, двічі перевіривши реакцію Гурко ударами з дальньої дистанції.

Олег Зозуля побачивши явну заковику своїх підопічних, а це все та ж горезвісна проблема з реалізацією, взяв тайм-аут. І досить скоро запорожцям вдалося спорудити взяття воріт. Те, що в попередніх двох гольових епізодах не вдалося завершити точними ударами, нарешті вдалося реалізувати на 15-й хвилині. Фіде розібрався на правому фланзі з двома опонентами і знайшов у штрафному Оліщука. Цього разу Олександр шансів Негелі не залишив 1:0.

Практично тут же Трубаров при виході один на один з воротарем мав можливість подвоювати здобуту перевагу, але переграти голкіпера «Манзана-2» вже не судилося. На той час в пасиві у господарів вже було п'ять командних фолів, і, на жаль, шостий не змусив себе довго чекати. Складно сказати дійсно порушив правила Фіде, але арбітр матчу Сергій Черноусов був невблаганний, вказавши на точку. Сильний удар Віталія Мельника холоднокровно парирував Гурко.

За решту хвилини Почебут знову промахнувся з забійної позиції, а ось гості відповіли майстерно забитим голом у виконанні свого досвідченого капітана Віталія Нестерука - 1:1.

Початок другого тайму вийшов цілком комфортним для господарів, адже на 40-й секунді тайму Сайді протягнув м'яч до володінь Негелі і знайшов у штрафному Почебута. Максим цього разу своїм шансом розпорядився як слід - 2:1. «Манзана-2» знову «показала зуби» і завдяки індивідуальній майстерності Нестерука на 24 хвилині встановила рівновагу в матчі - 2:2. Пресинг гостей не припинявся ні на хвилину і через ще чотири оберти секундної стрілки подарував надію киянам на успішний результат протистояння. У масованій атаці не без частки спортивного везіння суперники зуміли вийти вперед - 3: 2 і забий ще один гол, могли перевернути загальну картину двох поєдинків в свою користь. До завершення матчу залишалося ще достатньо часу і потрібно віддати належне гостям, адже вони мали реальні шанси на успіх. Тим часом і у господарів був також прекрасний момент для взяття воріт, але Огнистий після прострільної передачі не влучив у порожні ворота перебуваючи практично на «стрічці». Гості продовжили натиск на ворота Гурко і на деякий час зуміли вибити з гри нашого відчайдушного стража воріт, проте, після отриманого потужного удару м'ячем в обличчя наш воротар не тільки знайшов у собі сили повернутися в рамку, а й стати справжнім героєм всього поєдинку. Іван повторив «трюк» виконаний в матчі 4 туру чемпіонату країни з одеським «МКВ», коли йому вдався точний удар через весь майданчик. Сьогодні Гурко без роздумів покарав суперників при грі з «п'ятим» і тим самим вивів свою команду до чвертьфіналу національного Кубка. 3:3 - матч, який напевно запам'ятається глядачам іскрометною боротьбою і гучними емоціями! Чекаємо продовження кубкового трилера.

Віталій Мельник (головний тренер ФК «Manzana-2»):

«Завдання ми не виконали, тому що ставили собі за мету вийти в «Фінал чотирьох». Кубок не вибачає дрібниць, так як в футбол потрібно грати з двох ігор чотири тайми, а не два. На жаль, ми включаємось дуже пізно. Це проблема нашої команди і яких слів не добирати, але достукатися до гравців не завжди виходить. Ми провалюємо перший тайм, і добре граємо в другому, а потім часу для реалізації плану на гру не вистачає. Так було в Києві, так само сталося і в Запоріжжі. Хочу похвалити команду суперника за дві гарні ігри, і побажати їм удачі в розвитку і реалізації власних планів. Також відзначу якісний антураж сьогоднішнього поєдинку, який, впевнений, до душі запорізьким уболівальникам. Фанати, група підтримки, барвисті програмки, представлення команд - все на вищому рівні! Переконаний, що такій організації можуть позаздрити багато клубів Екстра-ліги. »

Олег Зозуля (головний тренер ФК «АРПІ Запоріжжя»):

«Манзана-2» дуже хороший і досвідчений суперник. У складі киян кожен з гравців з хорошим послужним списком. Ми добре розібрали дії суперника, аналізували перший поєдинок і все одно сьогодні мали проблеми. Якби в першому таймі, а взяти хоча б Максима Почебут, у якого було два-три стовідсоткові моменти, забили свої м'ячі, то гра була зовсім іншою. А так забили перший хороший гол і потім пропустили «в роздягальню». Це природно вселяє в суперника додаткову впевненість. Якщо говорити гранично відверто, то в кінцівці сьогодні нам дійсно посміхнулася удача. За рахунку 2: 3 у гостей була явна перевага в психологічному плані. Благо у нас в складі є справжній герой - Ваня Гурко. Сьогодні ви бачили, як він працював. Це приклад для багатьох молодих гравців! Та й гол сьогодні він забив визначальний.

Зараз багатьом нашим гравцям не вистачає впевненості. У товариських матчах все діють розкуто і без оглядки на результат, а тут потрібно грати «під завдання». Це накладає певний відбиток. Взяти хоча б сьогоднішню кінцівку. Хлопці за півтори хвилини до закінчення матчу не могли зачепитися за м'яч. На заключних секундах наш гравець допускає грубу помилку. Це хвилювання. Але, не варто забувати, що в професійному спорті потрібно рости від гри до гри. Далі підуть матчі плей-офф, чвертьфінал Кубка, боротьба за результат в кожному матчі, і якщо все складеться вдало, то тільки потім робота в Екстра-лізі. До цього потрібно готуватися, і прагнути до прогресу. На тренуваннях максимально працювати і покращувати свої показники. І мова зараз йде навіть не про фізичні кондиції, а психологічні. По іншому ніяк.

Так, у нас зараз в команді йде ротація кадрів. З'явилися молоді гравці для перспективи. Якщо одна четвірка у нас укомплектована, то другої поки що немає. Добре, що Андрій Чуднов видужав і хочеться йому побажати якнайшвидшого відновлення.

Проте, вітаю нашу команду з виходом до наступного раунду! Сподіваюся, у нас сьогодні стало ще трішки більше вболівальників, які переживали і підтримували нас у важкому кубковому випробуванні. »

ПОВНА ФОТОГАЛЕРЕЯ МАТЧУ НА СТОРІНЦІ ФК "АРПІ ЗАПОРІЖЖЯ"